Piątkowe inspiracje #2

Drugi Plan - inspiracje

Wracamy do Was ze świeżą porcją nowinek ze świata designu. Tym razem przyjrzymy się retro włącznikom* wykonanym z porcelany.

Katy Paty, bo tak nazywa się czeski producent tych designerskich włączników i gniazdek, zapewnia, że jego produkty wykonywane są ręcznie z tradycyjnego karlowarskiego kaolinu (czyli glinki porcelanowej).

Jak pisze sam producent ?Największą tajemnicą produkcyjną jest właśnie proces barwienia porcelany i późniejsze wypalanie w wysokiej temperaturze. Dzięki temu porcelana jest głęboko barwiona i bardzo odporna na mocne ścieranie. Kolory są stałe i w odróżnieniu od tworzywa odporne na działanie promieniowania UV?.

Możecie wybierać spośród ponad 30 wariantów kolorystycznych i 9 różnych typów włączników i gniazdek, m.in. włącznik slim (wąski), fat (szeroki), z dźwignią pojedynczy lub podwójny, obrotowy, gniazda elektryczne czy antenowe.

Porcelanowe oprawki można stosować w domach jak i miejscach użyteczności publicznej takich jak hotele, biura czy restauracje ponieważ są wyjątkowo wytrzymałe.

A my osobiście polecamy je do wnętrz loftowych i minimalistycznych 🙂

*najbardziej fachowa i poprawna nazwa to łącznik, ale w mowie potocznej używa się słowa włącznik.