TWIN BRICK / 133 M2

PROJEKT: TWIN BRICK

LOKALIZACJA: WARSZAWA, BIAŁOŁĘKA

METRAŻ: 133 m2

STAN: DEWELOPERSKI


Projekt TWIN BRICK, czyli ceglany bliźniak lub bliźniacza cegła – interpretacja jest dowolna 🙂 W projekcie dominuje kolorystyka jasna ze sporym udziałem drewna oraz delikatnymi akcentami kolorystycznymi w postaci granatowej szafki w jadalni czy musztardowej rolety. No i oczywiście tu i ówdzie na ścianach pojawia się cegła 🙂

Właściciele zaprosili nas do wykonania projektu jeszcze w trakcie trwania prac budowlanych, dzięki czemu można było dokonać zmian funkcjonalnych niektórych pomieszczeń zanim zostały one ostatecznie podzielone.

Oryginalny plan w parterze zakładał sekwencję przenikających się głównych pomieszczeń od kuchni przez jadalnię i największą część salonową, uzupełnioną kominkiem umiejscowionym w sąsiedztwie schodów na górę, pod którymi zręcznie wpasowano nieduże WC. Duża część toalety znalazła się pod biegiem schodów, stąd w projekcie znalazła się tam całkiem pojemna szafa gospodarcza na różne drobiazgi. W części wiatrołapu przewidziano usytuowanie niewielkiego kotła kondensacyjnego z zasobnikiem.

 

Kosztem części holu i wiatrołapu udało się uzyskać dodatkową przestrzeń pod wysoką zabudowę w kuchni oraz ukrytą mini spiżarnię. Dzięki tym zabiegom kuchnia uzyskała sporą ilość blatu roboczego, w tym półwysep w części wejściowej odgradzający od strefy jadalni.

 

W salonie udało się wygospodarować kącik muzyczny, w którym ustawiliśmy pianino
i stojak na gitarę. Na dużej wygodnej sofie Inwestorzy mogą wspólnie oglądać
telewizję i słuchać muzyki.

  

Na piętrze oprócz dużej głównej łazienki i pralni znalazły się: sypialnia, dwa pokoje dla dzieci oraz gabinet. Pomniejszyliśmy nieznacznie gabinet, dzięki czemu pralnia otrzymała ciut więcej przestrzeni, a przy okazji szczęśliwie uzyskaliśmy odsunięcie drzwi sypialni od narożnika. Pomieszczenie łazienki pozostało bez zmian oprócz przesunięcia wejścia – zabieg ten umożliwił wpasowanie sporego prysznica ze ścianką typu „walk-in”.

     

W sypialni zaprojektowaliśmy duże łoże małżeńskie, a nad nim geometryczne tapicerowane panele ścienne. Pomieszczenie utrzymane jest w stonowanej kolorystyce
z granatowymi dodatkami.

drugi | plan